LED tube T8 (Unilateral Connection)
| Emission angle (Degrees) | 270 |
|---|---|
| ENERGY RATING | A + |
| Color | White |
| Rated current | 143mA |
| External dimensions BxHxP | 1212 * 28 |
| Dimmable | No |
| Duration in hours | 25000 |
| ENERGY EXPRESSED IN KWH | 22 |
| Flicker (Anti flicker) | Bass |
| Nominal frequency | 50 / 60Hz |
| Degree of protection | IP20 |
| IK | IK06 |
| Nominal Lumens | 2256 |
| Lumen Output | 1750 |
| Material | Glass |
| New ERP Energy Efficency Class | F. |
| Nominal power | 22 |
| Power Factor (PF) | 0.5 |
| Color rendering (CRI) | 80 |
| Color Temperature | Warm Light - 3000K |
| Operating temperature | -20 ℃ ~ + 50 ℃ |
| Nominal tension | AC180-265V |
| Lamp socket type | G13 |
| Lamp type | T8 |